Birželio 16 dieną į Ukmergę rinkosi XI - osios respublikinės politinių kalinių ir tremtinių dainų bei poezijos šventės „Leiskit į Tėvynę“ dalyviai iš visos Lietuvos. Šventėje aktyvūs buvo ir Marijampolės, Vilkaviškio bei Kalvarijos dainininkai.

Simbolinę dirigento lazdelę Ukmergė perėmė iš Telšių miesto, kuriame prieš 2 metus buvo surengtas X – asis jubiliejinis ir jau tradicija tapęs tautinio - literatūrinio paveldo renginys. 

Skambant šv. Trejybės ir šv. Petro ir Povilo bažnyčių varpams, 33 chorai iš Pasvalio, Plungės, Rokiškio, Radviliškio, Šiaulių, Širvintų, Šilutės, Tauragės, Telšių, Utenos, Ukmergės, Vilniaus, Vilkaviškio, Kėdainių, Anykščių, Alytaus, Biržų, Druskininkų, Elektrėnų, Gargždų, Jonavos, Jurbarko, Kauno, Kalvarijos, Klaipėdos, Šiaulių, Kretingos, Lentvario, Lazdijų, Marijampolės, Mažeikių ir Panevėžio miestų ir rajonų rikiavosi į šventinę eiseną Bažnyčios, Utenos ir Vytauto gatvėmis.

Kęstučio aikštėje juos pasveikino renginio vedėjai Virginija Kochanskytė ir Petras Venclovas, sveikinimo žodžius tarė Ukmergės meras Algirdas Kopūstas, seimo narės Vincė Vaidevutė Margevičienė, Agnė Bilotaitė, Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, arkivyskupas Sigitas Tamkevičius. Arkivyskupas šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje taip pat laikė ir šventąsias Mišias už gyvus ir mirusius tremtinius bei politinius kalinius.

Oficialioje renginio dalyje buvo pasveikinta šventės išvakarėse Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje surengto poezijos ir muzikos vakaro - konkurso „Su Lietuva širdy“, skirto Gedulo ir vilties dienai, nugalėtoja. Ja paskelbta kraštietė Leonora Jankeliūnienė. Speciali Krašto apsaugos ministerijos padėka įteikta Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Ukmergės skyriaus pirmininkui Albinui Zailskui. Politinių kalinių ir tremtinių dainos suskambėjo miesto stadione.  

Vitalija Čepaitė
Autorės nuotraukos
  
Griežtai draudžiama Kalvarijietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Kalvarijietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Kalvarijietis.lt nuorodą.
Vardas: * 
El. paštas:  
Komentaras: * 
 
Rašyti
Portalo redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus info@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.
Kraunama...
Populiariausios naujienos